Оформлення дозволу на роботу іноземців
Документи для оформлення дозволу на роботу подаються до Центру зайнятості за місцезнаходженням роботодавця. Протягом 7 днів ЦЗ розглядає заяву та виносить рішення, після чого Центр повідомляє роботодавця про прийняте рішення.
Встановлено категорії працевлаштованих іноземців:
1. особлива категорія
- іноземні високооплачувані професіонали — іноземці, зарплата яких становить не менше 50 мінзарплат на місяць
- засновники (бенефіціари) українського підприємства
- випускники топ-100 міжнародних університетів за переліком Кабміну
- працівники творчих професій
- IT-професіонали - іноземці, які займають посаду пов'язану з розробкою та впровадженням результатів комп'ютерного програмування або криптографічних засобів захисту
2. друга категорія
- Відряджені іноземні працівники
- Внутрішньокорпоративні цесіонарії — фізичні особи, які працюють в організації на території однієї країни-учасниці Угоди та є тимчасово переведеними на територію іншої сторони в рамках здійснення економічної діяльності (п. «с» ст. 35 Угоди про партнерство та співробітництво між Європейськими співтовариствами та Україною 194 р). Іншими словами, це співробітники іноземних підприємств із держав-членів МОП, які тимчасово переводяться в Україну для надання послуг українським компаніям. Групу внутрішньокорпоративних цесіонарів складають керівники, менеджери та фахівці.
- Іноземці щодо яких ухвалено рішення про оформлення документів для розгляду питання надання статусу біженця в Україні.
3. інші іноземні працівники
- До цієї категорії потрапляють іноземці, які не віднесені до попередніх двох. Т. е. якщо ви приймаєте працювати іноземця на вакантну посаду, яка належить до IT чи творчої професії. І при цьому ви не платите зарплату розміром близько 6 тис доларів — ваша категорія третя.